Güvertede Yaşam

Teknede Yaşam


Tertemiz bir havanın ortasında, denizin en sakin halinde, cennetten düşmüş bir manzaranın içinde uyanacaksınız. Bu huzurlu yerde denizde yüzmenin keyfini çıkardıktan sonra, taze peynirlerle, taze domates, salatalık, zeytin, bal, reçeller ve aşçınızın o sabah yaptığı kahvaltılık yemekle donatılmış kahvaltı masanıza oturmanın keyfini süreceksiniz. Bu güzel tatilin asla bitmemesini isteyeceksiniz.

Seyirleriniz genellikle kısa ve sizi yormayacak şekilde düzenlenmiştir, bunların en uzunu 3–4 saat arasındadır. Daha sonra uzanmış güneşlenirken içkinizi yudumlayabilir, en favori romanınızı okuyabilir veya şnorkelinizle Ege’nin turkuaz sularını keşfe çıkabilirsiniz. Öğle yemeğinden sonra 1–2 saatlik şekerlemenizi yapabilirsiniz veya doğa ananın el değmemiş sahillerinde küçük bir yürüyüş yapabilirsiniz, tabii isterseniz bir yandan da binlerce muhteşem manzaranın arasında fotoğrafçılığınızı geliştirebilirsiniz. Yat Turunuz içerisinde yer alan antik kalıntıların bulunduğu koylarda, Cleopatra’nın yaşadığı mutluluğun aynısını siz de yaşayabilirsiniz. Akşamüstü servis edilen beş çayınızla hafif serinleyen havanın tadını çıkaracaksınız. Gün içerisinde tuttuğunuz balıklar, normal akşam yemeği menünüz dışında sizler için hazırlanabilir. Akşam yemeğinde yıldızların altında ve dalgaların sahile hafif hafif vurarak çıkardığı ritmi dinlerken arkadaşlarınızla geç saatlere kadar keyifli sohbetlere dalabilir veya çalan müzikle yatınızın güvertesinde dans edip, eğlenebilirsiniz. Aşçınızın sizin için yapacağı geleneksel Türk ve dünya mutfağından en güzel tatiliniz sizin için ayrı bir şölene dönüşecektir. Taze meyve her öğün sofranızda yerini alacaktır. Mavi yolculuğunuz içerisinde Türkiye’nin en gözde tatil mekânlarını ve dünyaca ünlenmiş tatil yörelerini de keşfedebilir, alışveriş yapıp, limanda soğuk bir bira içmenin rahatlığını yaşayabilir, geceleri de barlar sokağında eğlenerek geçirebilirsiniz. Tatilinizi daha renkli hale getirebilmek için ekstra kara turlarımıza antik şehirler de katılabilir ve böylece Türkiye’nin doğa harikası başka yerlerini de gezebilirsiniz.

Likya’nın türkuaz sularında, binlerce yıllık tarihsel ve kültürel mirasın dekorunda dostlarınızla birlikte yapacağınız mavi yolculuk, geleneksel tadı, mutfağı ve diğer güzellikleriyle yaşamınıza yeni bir renk katacak. Hayallerinizdeki gibi unutulmayacak, benzersiz bir tatile sahip olacaksınız…