Bisiklet ve Yat Tatili

Bisiklet ve Yat turu


Sizi Bisiklet ve Tekne Turumuza davet ediyoruz !!!

Mavi yolculuklarında daha çok heyecan ve aktivite isteyen ve bisiklete binmeyi seven misafirlerimiz için deniz ve dağların panoramik görüntüsüne doyamayacağınız bisiklet turu ile tekne turunu combine eden programlar sunmaktayız.

Türkiye’deki en eski yat acentesi olarak 1980 yılından beri müşterilerimize en iyi hizmeti en yüksek standartlarla sunmaya çalışmaktayız. Misafirlerimize ilgi alanlarına göre turlar organize etmekte ve bütün talep ve isteklerini en kısa zamanda yerine getirmeye çalışmaktayız.

Son yıllarda bisiklet turu ile yat turunu kombine eden birçok tur organize ettik ve turlarımız misafirlerimiz tarafından çok beğenildi. Bisiklet ve yat gezisi kombine turlarında uzmanlaşmış Müşteri Temsilcilerimiz Profesyonel Bisiklet rehberleri ile görüşerek tercih ettiğiniz rota, karayolu ve hava koşulları, bisiklet profesyonellik seviyenizi göz önünde bulundurarak sizler için en uygun programı hazırlayacaklar ve tekne seçenekleriyle size sunacaklar.


Bisiklet turunuzdan sonra en yakın koyda sizi bekleyen teknenize döndüğünüzde mürettebatınız sizleri çay-kahve ve mevsim meyveleriyle karşılayacaklar. Yorgunluğunuzu mükemmel bir suya atlayarak anında gidereceksiniz.

Diğer Aktiviteler: Bisiklete binmenin yanı sıra yüzmek, güneşlenmek, farklı şehir, köy ve kasabaları görmek, tarihi yerleri ziyaret etmek, aşçınız tarafından özenle hazırlanan öğünlerin, meyve ve tatlıların tadını çıkarmak için bolca zamanınız olacak.

Bisiklet Turu için 3 sabit rotamız bulunmaktadır. Bu rotalar talep ve isteklerinize göre profesyonel bisiklet rehberiniz ile görüşülerek geliştirilebilinir.

Koşullar:

 • Bisiklet Turlarına katılmak için minimum yaş ve boy: 8 yaş, 1.40 cm boy
 • Aşağıda verilen bütün mesafeler yaklaşık rakamlardır.
 • Aşağıdaki rotalar hava koşullarına göre sizi mağdur etmeyecek şekilde değiştirilebilinir.
 • Bu turlar yat kiralayan gruplar için organize edilmektedir, maalesef kabin kiralamaya yönelik değildir.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz

 • Dağ Bisikleti ( çocuklar için yaşlarına göre)
 • Seçtiğiniz bir teknede 7 gün seyahat (her kabinin kendi özel banyosu mevcuttur)
 • Yatak Nevresim takımları ve havlular/ Çamaşırhane Masrafları
 • Mürettebatın Maaşı
 • Her gün 3-4 saat seyahat etmenize imkan tanıyacak mazot
 • Kullanma su ve elektriği
 • Liman vergi ve giderleri
 • Günde 8 saat çalışan Klima ( Klimalı seçilen tekneler için)
 • Müze ve arkeolojik alanlara giriş ücretleri
 • İngilizce konuşan profesyonel bisiklet rehberi

 

FiyataDahilOlmayanHizmetlerimiz:

Yiyecek, içecek, havaalanı transferi, ekstra seyahat yapılması durumunda mazot ve giderler, programda olmayan Limanlara gidilmek istenmesi durumundaki vergileri ekstra kara turları, bahşiş, Yunan Deniz Suları masrafları, su sporları, Profesyonel balık oltası

Eğer her şey dahil bir fiyat isterseniz Müşteri Temsilcilerimiz fiyata dahil olmayan hizmetleri de kapsayan bir fiyat vereceklerdir.

Yemek ve İçecekler:

Yat kiraladığınız durumda teknelerde yemekleriniz için iki seçeneğiniz var. Dilerseniz, kiralama süresince kullanacağınız kumanyanızı ve içeceklerinizi beraberinizde getirebilirsiniz.Eğer zaman, planlama, biraz da deneyim isteyen bu işlemden kurtulmak isterseniz, kişi başına belirlenen ekstra bir ödeme ile Tüm Tur ‘un özenle hazırladığı ve geleneksel -  yerel katkılarla herkesin beğenisini kazanan yiyecek ve içeceklerden oluşan standart, lux veya delux mönüler üzerinde tercihlerinizi oluşturabilirsiniz.

Her iki durumda da aşçımız yemeklerin özenle hazırlanması ve servisinden sorumludur.

Fiyat tarifelerimiz;

 • Standart menü günlük kişi başı 20 EUR,
 • Lux menü günlük kişi başı 30 EUR
 • Delux menü günlük kişi başı 40 EUR şeklindedir.
 • Her şey dahil menü (sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içkiler ve delüx menü) günlük kişi başı 80 EUR
 • Alkolsüz içecekler günlük kişi başı 10 EUR

Rotalarımız

 1. Marmaris – Fethiye – Göcek- Dalyan- Ekincik- Marmaris
 2. Marmaris – Hisarönü – Marmaris
 3. Bodrum – Gökova – Bodrum

 

 1. 1.    Marmaris – Fethiye – Göcek- Dalyan- Ekincik- Marmaris

Açıklama: 7 gün bisiklet ve yat seyahati

Seviye:Orta Seviyeden- Zor Seviyeye Kadar

Güzergah:

 1. Marmaris – Sarsala,(35 km)
 2. Sarsala – Fethiye, (30 km)
 3. Fethiye – Göcek, (40 km)
 4. Göcek – Dalyan, (40 km)
 5. Dalyan – Ekincik, (30 km)
 6. Ekincik – Marmaris, (55 km)

 

DETAYLI TUR PROGRAMI

GÜN 1

Marmaris’e varış ve yata yerleşme. Dilerseniz ilk gecenizde Marmaris çarşısında alışveriş yapabilir ve ya Marmaris’ün ünlü gece hayatında eğlenebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Limanda olacak.

 

GÜN 2 Marmaris- Sarsala ( 35 km bisiklet turu)

Yatınızda yapacağınız ilk kahvaltınızdan sonra, yaklaşık olarak 2 saat teknenizle yolculuk yaptıktan yapacaksınız ve Bisiklet Rehberiniz ile buluşup Sarsala’ya doğru bisiklet yolculuğunuz başlayacak. Sarsala’da yatınız ve mürettebatınız sizleri mevsim meyveleri ve çay-kahve ile bekliyor olacak.

 

GÜN 3Sarsala-Fethiye-Karaköy-Ölüdeniz (30 km Bisiklet Turu)

Kahvaltınızı yaptıktan sonra, bir çok küçük adanın arasından geçerek Fethiye’ye doğru yelken açacaksınız. Fethiye’de tekrar Rehberiniz ile buluşacak ve çam ormanlarının arasından geçerek eski bir Yunan şehri olan bir zamanlar 6500 nüfusu bulunan ancak 1922’de Türkiye ve Yunanistan arasındaki müzakere sonucu artık kimsenin yaşamadığı adeta hayalet köy Karaköy’e ulaşacaksınız.

 

Daha sonrasında, sıklıkla Dünya’daki en iyi 5 plajın içinde seçilen ve 2006 yılında %82 oyla Dünya’nın en güzel kumsalı seçilen Ölüdeniz’e varacaksınız. olarak tanınır, Anadolu’nun güneybatısında yer alan Teke Yarımadası’dabulunur. Türkiye‘de bulunan denizkulağı (lagün) oluşumlarından biridir. Ölüdeniz, adı gibi durgun bir göl niteliğindedir. En fırtınalı günlerde Belceğiz kıyıları dalgalarla boğuşurken, Ölüdeniz’de sadece çırpıntılar meydana gelir.

 

Bu sahilde keyifli bir vakit geçirdikten sonra isterseniz tekrar bisikletle zorlayıcı bir yoldan geri dönersiniz ya da tekne mürettebatınız tarafından sahilden alınarak teknenize dönersiniz.

 

 

GÜN 4 Fethiye-Xantos-Saklıkent- Kuzey Kemer- Göcek (40 km Bisiklet Turu)

Her gün olduğu gibi aşçınız tarafından özenle hazırlanmış doyurucu ve zengin köy kahvaltınızdan sonra yaklaşık olarak 50 dakika teknenizle yolculuk yapacak andXantos’a varacaksınız. Buradan ise Saklıkent’e doğru bisiklete bineceksiniz. Saklıkent yüzyıllardır akan kar sularının açtığı ve yaklaşık 300 metre yüksekliğinde ve 18 km uzunluğunda olmakla Türkiye’nin en uzun ve en derin kanyonu olma özelliğine sahiptir. 100 metre uzunluğundaki ahşap köprüden geçtikten sonra, ilginç şekiller almış kayalar arasında, kaynak suları içinde yürüyebilir, yaz sıcağında şelaleler altında serinleyebilirsiniz.

 

Buradan sonra ise tekrar bisikletiniz ile Kemer’in Kuzeyine varacaksınız ve teknenizin küçük botuyla Fethiye’ye varacaksınız. Mürettebatınız sizi her zamanki gibi mevsim meyveleri ile karşıladıktan sonra akşam yemeği ve geceleme için Göcek Koyu’na gideceksiniz.

 

GÜN 5 Göcek Dalyan- Delta Nehri (40 km Bisiklet Turu)

Bugün Göcek’ten 350 metre tepeye tırmanacak ve Göcek Körfezinin tamamını görebileceğiniz manzara ile büyüleneceksiniz. Daha sonrasında ise rehberiniz eşliğinde Dalaman ovasından aşağı doğru ineceksiniz. Buradan yatınızın küçük teknesi ile mürettebatınız alacak ve sizi yatınızın olduğu Delta Nehri’ne götürecek. Yol boyunca Dalyan’daki bazı tarihi kalıntıları uzaktan görme imkanınız olacak. Bu güzel ama diğer günlere göre biraz daha uzun bisiklet turundan sonra yorgunluğunuzu denize atlayarak atacaksınız. Akşam yemeği ve geceleme burada olacak.

 

GÜN 6 Dalyan- Köyceğiz Gölü- Ekincik (30 km Bisiklet Turu)

Kahvaltınızdan sonra, küçük bir tekne ile tarihi şehir Kaunos’u görmeye gideceksiniz. Kayalara oyulmuş Likya mezarları ve diğer tarihi kalıntılar sizleri büyüleyecek. Hemen buradan sonra iyileştirici etkisinin olduğu söylenen Köyceğiz Gölü’ne doğru bisiklet turunuza devam edeceksiniz. Bu göl,  Akdeniz Bölgesi‘nin batı ucunda, ilçe hudutları içerisinde, suyu hafif tuzlu ve çevresindeki kaplıcalardan karışan kükürtlü bir göldür.  350 metre kadar bisikletle yokuş yukarı çıktıktan sonra küçük ama şirin olan Ekincik Köyüne varacaksınız. Yatınız sizi burada bekliyor olacak. Akşam yemeği ve konaklama Ekincik’te olacak.

 

GÜN 7 Ekincik- Bozburun- Marmaris (55 km. Bisiklet Turu)

Bugün 2 saatlik mesafede olan Bozburun’a doğru yelken açacaksınız. Yolculuk boyunca teknenizin güvertesinde güneşin ve ılık rüzgarın tadını çıkaracaksınız. Bisiklet turuna Bozburun’dan başlayarak 300 metre yükseklikte 1500 yıllık ağaçları bulunan küçük bir dağ köyüne ulaşacaksınız.

 

Buradan ise İçmeler kıyı şeridinden ilerleyeceksiniz. Yatınız sizi Marmaris’te bekliyor olacak. Akşam yemeğinizden sonra dilerseniz Marmaris’in ünlü gece hayatında eğlenebilirsiniz ya da Marmaris Marinasında bir yürüyüş yapabilirsiniz.

 

GÜN 8

Tadı damağınızda kalacak yatınızda yapacağınız son kahvaltınızdan sonra, mürettebatınız başka bir mavi yolculukta görüşmek umuduyla sizleri uğurlayacaklar.

 

 

 1. Marmaris – Hisarönü – Marmaris

 

Açıklama: 7günlük seyahat, 3 gün mavi yolculuk ve bisiklet turu, 4 gün mavi yolculuk

Seviye:Orta Seviyeden- Zor Seviyeye Kadar

 

Detaylı Tur Programı

GÜN 1

Marmaris’e varış ve yata yerleşme. Eğer isterseniz, ilk gecenizde Marmaris’in ünlü gece hayatında eğlenebilir ya da Marmaris Marina’sında yürüyüş yapabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Marmaris’te olacak.

 

GÜN 2 Marmaris- Kumlubük- Çiftlik- GebekiseKoyu (26 km Bisiklet Turu)

Kaptanınız sizi bugün ilk olarak Cennet Adası’na götürecek ve burada Marmaris’in uzaktan manzarası ile bol çeşitli bir köy kahvaltısı yapacaksınız. Buradan sonra  Profesyonel Bisiklet Rehberinizle buluşacağınız Kumlubük Koyu’na varacaksınız. Buradan bisikletle Çiftlik koyuna gideceksiniz. Yatınız ve mürettebatınız sizi mevsim meyveleri, çay ve kahve ile Çiftlik’te bekliyor olacak. Buradan sonra kaptanınız sizi Gebekise Koyu’na götürecek.

 

GÜN 3 Serce Limanı- Bozburun- Ada Boğazı (20 km Bisiklet Turu)

Sabah erken saatlerde belki siz hala uyuyorken tekneniz hareket ederek Serçe Limanı’na ulaşacak, gözlerinizi açtığınızda muhteşem bir manzarada taze sebze ve kahvaltı çeşitleriyle donanmış masanıza bakıyor olacaksınız. Burada geçireceğiniz yüzme ve güneşlenme molasından sonra bisiklet rehberiniz ile buluşup çam ağaçlarının arasından Bozburun’a bisiklet ile gideceksiniz. Yatınız sizi Bozburun’da bekliyor olacak. Daha sonra kaptanınız Ada Boğazı’na hareket edecek. Akşam yemeği ve konaklama burada olacak.

 

GÜN 4 Ada Boğazı- Ağılbükü- KamaryanAdası

Her zamanki gibi aşçınız tarafından özenle hazırlanan kahvaltınızın ardından öğle yemeği molanız için Ağılbükü’ne doğru hareken edeceksiniz. Burası yüzmek ve su sporları için çok güzel bir koy. Buradaki molanızdan sonra KamaryanAdala’rına varacaksınız. Akşam yemeği ve konaklama bu koyda olacak.

 

GÜN 5 Selimiye- Bencik Bay

Kahvaltınızın ardından Selimiye Köyü’ne tekne ile geçeceksiniz. Selimiye’de denizin berraklığı ve adeta kremsi suyu çok hoşunuza gidecek ve yüzmeye doyamayacaksınız. Burada bisiklet rehberiniz ile buluşarak Bencik koyuna bisikletle gideceksiniz. Yatınız sizi Bencik Koyun’da bekliyor olacak. Akşam yemeği ve geceleme bu koyda olacak.

 

GÜN 6 Bencik- AkturKoyu- Serce Limanı

Sabah Bencik Koyu’nda yüzme molasından sonra Aktur Koyu’na gideceksiniz. Aktur Koyu’nda muhteşem bir manzara sizi bekliyor olacak. Burada öğle yemeği ve yüzme molasından sonra Akşam yemeği ve geceleme için Serçe Limanı’na gideceksiniz.

 

GÜN 7Kadirga- KeciAdası- Marmaris

Bugün kahvaltınızdan sonra önce Kadırga Koyu’na sonra da Keçi Adası’na gideceksiniz. Geceleme tercihinize göre ya Keçi Adası’nda ya da Marmaris Limanı’nda olacak.

 

GÜN 8

Tadı damağınızda kalacak yatınızda yapacağınız son kahvaltınızdan sonra, mürettebatınız başka bir mavi yolculukta görüşmek umuduyla sizleri uğurlayacaklar.

 

 

 1. 3.    Bodrum – Gökova – Bodrum

 

Açıklama: 7 günlük seyahat, 2 gün mavi yolculuk ve bisiklet turu, 5 gün mavi yolculuk

Seviye:Orta Seviyeden- Zor Seviyeye Kadar

 

Detaylı Tur Programı

GÜN 1

Bodrum Limanı’na varış ve yata yerleşme. İlk gecenizde dilerseniz Bodrum Barlar Sokağı’nda eğlenebilir ya da Bodrum Marina’sında yürüyüş yapabilirsiniz. İsterseniz Akvaryum Koyu’na hareket edebilir akşam yemeği ve gecelemeyi bu koyda yapabilirsiniz.

 

GÜN 2 AkvaryumKoyu- KargılıKoyu:

Akvaryum Koyu’nda yapacağınız bol çeşitli ve doyurucu kahvaltınızdan sonra, bu koyda güneşlenme ve denize girmenin tadını çıkaracaksınız. Akvaryum Koyu’nda dinlendikten sonra kaptanınız akşam yemeği ve geceleme için sizi Kargılı Koyu’na götürecek.

 

GÜN 3 Cökertme-Akbük

Kahvaltı ve yüzme molasından sonra yatınız ile Çökertme’ye gideceksiniz ve burada bisiklet rehberiniz ile buluşacaksınız. Daha sonra rehberiniz eşliğinde Akbük’e kadar bisiklet ile ulaşacaksınız. Yatınız ve mürettebatınız sizi mevsim meyveleri ile bekliyor olacak. Akşam yemeği ve geceleme Akbük’te olacak.

 

GÜN 4 Cleopatra/ SedirAdası- Karaca Koyu ve İngiliz Limanı

Bugün çok güzrl adaları göreceksiniz. Yatınız Cleopatra/SedirAdası’na yakın bir koyda demirleyecek. Sedir Adası’na gulet teknelerin girmesi yasak, ulaşım küçük tekneler tarafından yapılıyor. Adaya giriş ücretli. Bu adada antik tiyatro ve bir çok tarihi kalıntı bulunmaktadır.

 

Buradan sonra Karacasöğüt’e giderek çay ve kahve molası vereceksiniz. Daha sonra ise akşam yemeği ve geceleme için İngiliz Limanı’nda olacaksınız.

GÜN 5 İngiliz Limanı- Tuzla

Güzel bir kahvaltının ardından, İngiliz Limanı’nda güzel bir gün geçireceksiniz. Denize girmenin, güneşlenmenin ve dinlenmenin tadını çıkaracağınız bir gün olacak. Ada sonra kaptanınız sizi akşam yemeği ve geceleme için Tuzla’ya götürecek.

 

GÜN 6: Yedi Adalar- Küfre

Sabah erken saatlerde tekneniz hareket ederek sizi Yeid Adalar’a götürecek. Burada tur içindeki ikinci bisiklet turunuz için Bisiklet Rehberiniz ile buluşacaksınız ve Küfre’ye bisiklet ile gideceksiniz. Yatınız ve mürettebatınız sizi Küfre’de bekliyor olacak. Akşam yemeği ve geceleme Küfre ve ya Yedi Adalar’da olacak.

 

GÜN 7: Kargılı Bay- Orak Adası- YalıçiftlikKoyu

Bugün Kargılı Koyu’nda kahvaltı ettikten sonra Orak Adası’na hareket edeceksiniz. Orak Adası’nda yüzme ve dinlenme molasından sonra akşam yemeği ve geceleme için Yalıçiftlik Koyu’na gideceksiniz.

 

GÜN 8: Bodrum

Bugün sabah erken saatlerde Bodrum limanına geleceksiniz. Tadı damağınızda kalacak yatınızda yapacağınız son kahvaltınızdan sonra, mürettebatınız başka bir mavi yolculukta görüşmek umuduyla sizleri uğurlayacaklar.